Boisko w Kątach Węgierskich
Z radością informujemy, iż Rada Gminy Nieporęt, podjęła w dniu wczorajszym tj. 23.07.2018, decyzję o zwiększeniu środków na realizację projektu budowy boiska w Kątach Węgierskich.
Boisko Kąty Węgierskie

Wszystkim zainteresowanym, bardziej lub mniej sceptycznie nastawionym do realizacji projektu „naturalnego” boiska, chciałbym wyjaśnić obecną sytuację.

Na początku zeszłego tygodnia w rozmowie z Panem Wójtem, Maciejem Mazurem, przedstawiłem argumenty „za” i „przeciw” budowy „naturalnego” boiska w Kątach. Obaj doszliśmy do wniosku, że przełożenie realizacji na następne lata będzie dobrym pomysłem.

Jednak z bardzo dobrą, widzianą moimi oczami, inicjatywą wyszedł Pan Jarosław Pisarek. Jeszcze ważniejsze, że wraz z Panem Wójtem doszli do porozumienia w zakresie jej realizacji. Otóż zostało ustalone, że będzie zrealizowany projekt budowy naturalnego boiska zgodnie z ogłoszonym przetargiem, a dodatkowo zostanie wykonane oświetlenie i nawodnienie boiska (realizacja prawie równocześnie z budową obiektu). Natomiast utrzymanie boiska będzie leżało po stronie Gminy. Dodatkowo w następnym roku odbędzie się budowa pomieszczeń szatniowych.

Projekt i jego realizacja widziana z tej perspektywy, w moich oczach jest szansą na rozwój UKS Pogoń Józefów, dobrą promocją naszego Klubu ale również Gminy. Można nawet stwierdzić, że stanowi to jedyną szansę na rozwój naszych zawodników powyżej 12 roku życia, bez konieczności zmiany barw klubowych. Mam nadzieję, że zostaną zrealizowane wszystkie ustalone założenia i już wkrótce będziemy mogli realizować założenia treningowe na dużym boisku a za jakiś czas mecze „u siebie” nie będą meczami wyjazdowymi.

Pozdrawiam, Maciej Smolarczyk