O nas.

Uczniowski Klub Sportowy „Pogoń” Józefów powstał w październiku 2010 roku przy szkole podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Józefowie k/Legionowa. Inicjatorem powołania klubu była Pani Agnieszka Powała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Józefowie, która zaraziła swoim pomysłem grono rodziców dzieci uczących się i mieszkających w rejonie szkoły podstawowej w Józefowie. W kwietniu 2011 roku „Pogoń” została zarejestrowana jako Uczniowski Klub Sportowy w Biurze Sportu i Rekreacji Powiatu Legionowskiego. W czerwcu 2012 roku „Pogoń” Józefów wspólnie z Wójtem Gminy Nieporęt i Dyrektor Szkoły w Józefowie zorganizowała I Turniej O Puchar Wójta Gminy Nieporęt w piłce nożnej dedykowany specjalnie dla dzieci klas I-III szkół podstawowych. W lipcu drużyna „Pogoni” złożona z chłopców urodzonych w 2003 roku i młodszych została zgłoszona do rozgrywek sezonu 2012/2013 Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej w kategorii wiekowej Orliki-U10.

26 listopada 2012r Walne Zgromadzenie Członków Klubu podjęło decyzję o utworzeniu trzech sekcji w klubie – piłki nożnej, tenisa stołowego oraz sekcji pływania.

Główne cele działalności:

  • Szkolenie dzieci z zakresu piłki nożnej, tenisa stołowego.
  • Propagowanie idei “fair play”,
  • Wychowywanie dzieci poprzez sport
  • Odciąganie dzieci od uzależnień – alkohol, papierosy, narkotyki

Obiekty sportowe

Korzystając ze wsparcia Wójta Gminy Nieporęt oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Józefowie zajęcia prowadzone przez „Pogoń” odbywają się na boisku wchodzącym w skład kompleksu boisk sportowych zbudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”  Józefowie k/ Legionowa oraz na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Józefowie k/Legionowa.