Drodzy Rodzice,

od przyszłego tygodnia zaczynamy zajęcia na Orliku.

Jeszcze mamy marzec i pogoda jest bardzo zmienna, prosimy więc zadbać o odpowiednie ubranie (ortalion, dres, bieliznę termiczną, czapkę, rękawiczki)

Ze względu na dużą ilość zawodników (co za tym idzie dużą ilość drużyn), terminy treningów ulegną zmianie w stosunku do dotychczasowych (zima 2017/2018). Mamy ograniczoną ilość czasu do wykorzystania na orliku, co dodatkowo utrudnia nam sporządzenie takiego Planu zajęć, który sprosta oczekiwaniom wszystkich rodziców.


Za nim przedstawimy obowiązujący terminarz, kilka słów wyjaśnienia. Pojawiły się nowe określenia:

2008 Reprezentacja
2010 Reprezentacja

Są to dwie drużyny, które będą się zbierały raz w tygodniu na dodatkowe zajęcia (wg Planu zajęć).

Jeżeli chodzi o Reprezentację 2008 to jest to drużyna, która brała udział w rozgrywkach MZPN-u na jesieni. Będą to chłopcy trenujący w grupie 2008 oraz nieliczni z grupy 2007. Przewidujemy ok. 8-10 zawodników. Po zajęciach Reprezentacji 2008 (środa) odbywają się zajęcia dodatkowe z Arturem Cachem, które są bezpłatne dla naszych chłopców (mają w środy dwa treningi po 1h).

Na mecze tej drużyny nie będą powoływani chłopcy z rocznika 2010, jak to miało miejsce wcześniej. Liga rusza 14/15.04.2018r. Mecze są w każdą sobotę lub niedzielę.

Rozgrywki MZPN – wiosna 2018

Jeżeli chodzi Reprezentację 2010 to będzie to nowa drużyna opierająca się częściowo na chłopcach z grupy treningowej 2008 oraz części chłopców z grupy treningowej 2010. Dodatkowy trening będzie odbywał się w czwartki. Do czerwca tego roku będziemy się starali rozegrać kilka meczów sparingowych lub wziąć udział w turnieju. Planem jest przygotowanie drużyny do rozgrywek rozpoczynających się we wrześniu (obecnie format rozgrywek jest uciążliwy i mało klarowny).

Na treningi Reprezentacji 2008 oraz 2010 będziemy wysyłać POWOŁANIA. Zajęcia są przeznaczone dla zawodników, którzy już w tak młodym wieku, wykazują zainteresowanie swoim rozwojem, chęć do pracy, pracują indywidualnie (w domu lub zajęciach poza Klubem) oraz odpowiednio się zachowują (nie spóźniają się, odpowiednio odnoszą się do trenera i kolegów itp.) . Chcemy aby uczestnictwo w treningach oraz rozgrywkach Reprezentacji było nagrodą za wytężony wysiłek. Jednocześnie podkreślamy, że zależy nam na ciągłej rotacji w Reprezentacjach przez zamianę zawodników ciężej pracujących w swoich grupach z tymi, którzy w danej chwili nie wkładają w Reprezentacji należytego wysiłku. Będziemy obserwować chłopców pod kątem podejścia do zajęć pamiętając o różnicach w tempie ich rozwoju pod każdym względem, głównie psychofizycznym.

W rozmowach z chłopcami (pierwsza miała miejsce jeszcze na jesieni) przekazaliśmy zasady uczestnictwa w rozgrywkach ,meczach, turniejach. W ostatnim tygodniu jeszcze raz przekazaliśmy sposób “naboru” do Reprezentacji danego rocznika. Wydaję się, że w pełni zrozumieli przekazywane informacje. Wszystkich zachęcamy do ciężkiej pracy a możemy być pewni, że efekty przyjdą z czasem…

Plan zajęć: Orlik – wiosna 2018